а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

стилски

стилска
Вид збор: Придавка
Ранг: 13512
Изведен во стил; убаво, како што треба.
Англиски: stylish
Примери:
стилска грешка
стилска фигура
стилско пливање
стилска фасада