а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

стоп

Вид збор: Извик
Ранг: 31970
Извик како заповед, забрана со значење: стој, застани.
Англиски: stop
Употреба: Воен термин
Изведенки
стоп м.
Сообраќаен знак што означува дека треба да се застане.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК