а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

студент

мн. студенти
Вид збор: Именка, машки род
Ранг: 1340
Слушател на висока или виша школа.
Англиски: student Албански: student
Употреба: Образование
Примери:
вонреден студент
редовен студент
студент по право
Изведенки
студентче ср.
мн. студентчиња
дем.