а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

сфаќање

Вид збор: Именка, среден род
Ранг: 3538
став, становиште, поглед
Англиски: understanding
Примери:
Тој има погрешни сфаќања за животот.