а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

схематичен

схемантична
Вид збор: Придавка
1. Прикажан во општи црти.
Англиски: schematic
2. Кој има форма или карактер на схема.
Англиски: schematic
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК