а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

тажење

Вид збор: Именка, среден род
Ранг: 18463
1. тагување
Англиски: mourning Албански: pikëllim, vajtim
2. оплакување, редење
Англиски: mourning Албански: vajtim, pikëllim
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК