а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

таксување

Вид збор: Именка, среден род
Ранг: 54299
(се) таксува
Англиски: promise
Употреба: Разговорно
Примери:
(посл.) Од таксување куќа не се расипува.