а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

танцов

танцова
Вид збор: Придавка
Ранг: 32400
Што е сврзан со танц, што се однесува на танц.
Англиски: dancing
Употреба: Музика и танц
Примери:
танцова музика
танцова школа