а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

татковство

(едн.) татковството
Вид збор: Именка, среден род
Ранг: 24522
Својство на татко
Англиски: paternity
Примери:
Признае татковство на некое дете.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК