а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

тематика

(едн.)
Вид збор: Именка, женски род
Ранг: 14175
Проблеми на некоја научна или уметничка област; целокупност од теми како предмет на обработка.
Англиски: subject
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК