а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

тенковски

тенковска
Вид збор: Придавка
Ранг: 28660
Што се однесува на тенк.
Употреба: Воен термин
Примери:
Тенковско одделение.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК