а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

тетратка

мн. тетратки
Вид збор: Именка, женски род
Ранг: 3244
Хартија за пишување во форма на книга.
Англиски: exercise book
Употреба: Образование
Примери:
тетратка за краснопис
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК