а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

тизе

Види и: ти (зам.)
Вид збор: Заменка
Лична заменка за второ лице еднина.
Употреба: Дијалектен збор
Изведенки
тизека зам.