а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

точкест

точкестиот
Вид збор: Придавка
Ранг: 48793
Што е со точки.
Англиски: dotted
Примери:
точест дезен
точкеста линија
Изведенки
точкен прид.
точкениот
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК