а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

треперлив

треперливи
Вид збор: Придавка
Ранг: 5764
што трепери
Англиски: trembling
Примери:
треперлива рака
треперлив глас
треперлива светлина
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК