а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

тресење

Вид збор: Именка, среден род
Ранг: 12555
(се) тресе
Англиски: shaking
Изрази
(разг.) Секое месење торба тресење.