а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

третостепен

третостепена
Вид збор: Придавка
Ранг: 46132
1. Што е од споредна важност.
Англиски: third-degree
Примери:
Третостепена улога.
2. Што е од трет степен.
Англиски: third-degree
Употреба: Образование
Примери:
Третостепена настава (настава од трет степен).
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК