а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

трпезариски

трпезариска
Вид збор: Придавка
Ранг: 24902
Што се однесува на трпезарија.
Англиски: dining Албански: kuzhine
Употреба: Гастрономија
Примери:
Трпезариски мебел.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК