а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

трупање

Вид збор: Именка, среден род
Ранг: 36602
1. насобирање
Англиски: amassing Албански: grumbullim
2. тропање на чекори
Албански: trokitje
3. тропкање
Англиски: knocking Албански: trokitje