а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

тукутака

Вид збор: Прилог
Ранг: 8120
без причина, онака
Англиски: groundless
Примери:
Има нешто меѓу нив, не оди тој тукутака секоја вечер кај нив.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК