а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

тукушто

Вид збор: Прилог
Ранг: 3632
Пред малку, пред кусо време, само што.
Англиски: just
Примери:
Кога се родил, Првата светска војна тукушто завршила.
Тукушто излезе, јас се сетив за книгата што требаше да му ја вратам.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК