а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

туѓина

Вид збор: Именка, женски род
Ранг: 3143
странство, јабана
Англиски: abroad
Примери:
Оди на туѓина.
Е на туѓина.