а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

туја

Вид збор: Именка, женски род
Ранг: 27862
Зимзелено дрво од Северна Америка и Источна Азија од фамилијата на чемпреси.
Латински: Thuja occidentalis Англиски: thuja
Употреба: Ботаника
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК