а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

убаво

Вид збор: Честичка
за согласност, одобрение
Англиски: beautiful
Примери:
убаво!
(ирон.) убаво!
убаво, богами!
FlexiMac
 менување на македонски глаголи