а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

убедлив

убедливи
Вид збор: Придавка
Ранг: 9338
1. што убедува
Англиски: convincing
Примери:
убедлив доказ
убедлива победа
2. Што умее да убедува.
Англиски: convincing
Примери:
убедлив говорник