а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

углави

углават; углавил
Вид збор: Глагол, свршен
Ранг: 56204
1. најми
Англиски: lease Албански: huazoj
Употреба: Дијалектен збор , Економија
2. сврши
Англиски: engage Албански: fejoj
Употреба: Дијалектен збор
3. (се углави) се најми, се глави
Англиски: lease Албански: huazoj
Употреба: Дијалектен збор , Економија
4. (се углави) се сврши
Англиски: engage Албански: fejoj
Употреба: Дијалектен збор