а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

уморно

Вид збор: Прилог
Ранг: 10468
уморен
Англиски: weary
Примери:
Во древниот поцрнет рам уморно трепкаат две чудни очи.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК