а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

урнебес

Вид збор: Именка, машки род
Ранг: 32994
бука, викотница, хаос
Англиски: chaos
Примери:
Урнебес да фатиш (клетва).
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК