а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

урнисување

Вид збор: Именка, среден род
Ранг: 41981
1. рушење, уривање
Англиски: demolition Албански: rrënim
2. упропастување
Англиски: destruction Албански: rrënim