а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

фабричен

фабрична
Вид збор: Придавка
Ранг: 18403
Што се однесува на фабрика.
Англиски: factory Албански: fabrike, i fabrikës
Употреба: Економија
Примери:
Фабричен дефект.
Фабрична марка, цена.
Фабрички комитет.
Изведенки
фабрички прид.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК