а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

факсимил

мн. факсимили
Вид збор: Именка, машки род
Ранг: 32294
1. Пресликан ракопис, документ и сл.
Англиски: facsimile Албански: faksimil
Употреба: Административен термин
2. Печат со нечиј потпис.
Англиски: facsimile Албански: faksimil
Употреба: Административен термин
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК