а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

факс

Вид збор: Именка, машки род
Ранг: 13439
1. Машина за испраќање и примање на копии на документи.
Англиски: fax
Употреба: Информатика , Технологија
2. Копија на документ добиена од ваква машина.
Англиски: fax
Употреба: Информатика
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК