а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

фискален

фискални
Вид збор: Придавка
Ранг: 47554
Кој се однесува на фиск.
Англиски: fiscal Албански: fiskal
Употреба: Економија
Примери:
фискална сметка
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК