а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

фокстрот

фокстротот
Вид збор: Именка, машки род
Ранг: 34288
1. Вид танц со брз ритам.
Англиски: foxtrot Албански: fokstrot
Употреба: Музика и танц
2. Музичка творба за таков танц.
Англиски: foxtrot Албански: fokstrot
Употреба: Музика и танц
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК