а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

фудбалски

фудбалска
Вид збор: Придавка
Ранг: 6673
Што е поврзано со фудбал.
Албански: futbollistik
Употреба: Спорт
Примери:
Фудбалски натпревар.
Фудбалски судија.