а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

фузионирање

Вид збор: Именка, среден род
Ранг: 53706
(се) фузионира
Англиски: merger Албански: fuzionim, shkrirje
Употреба: Економија
Примери:
Прибегнаа кон фузионирање на своите претпријатија.