а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

фузионира

фузионираат
Вид збор: Глагол, свршен и несвршен
Ранг: 46755
1. Изврши, извршува фузија.
Англиски: merge Албански: fuzionoj
Употреба: Економија
2. (се фузионира) се соедини, се соединува, се спои, се спојува, се сврзе, се сврзува
Англиски: merge Албански: fuzionohem, shkrihem
Употреба: Економија