а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

фундаментален

фундаменталниот
Вид збор: Придавка
Ранг: 10680
базичен, темелен, битен, главен
Англиски: fundamental
Примери:
Фундаментални испитувања.
Фундаментално знаење.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК