а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

хемороиди

хемороидите
Вид збор: Именка, множина
Ранг: 15734
Болест на задното црево.
Англиски: hemorrhoids
Употреба: Медицина
Примери:
Ми ги оперираа хемороидите.
Изведенки
хемороиден прид.
хемородниот
Пример: хемороиден гел