а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

хипноза

хипнозата
Вид збор: Именка, женски род
Ранг: 10862
1. Ментална состојба поттикната со хипнотичка индукција или сугестија.
Англиски: hypnosis Албански: hipnozë
2. Силно влијание што го врши некој врз некого.
Англиски: hypnosis Албански: hipnozë