а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

хокејски

Види и: хокеј (м.)
хокејска
Вид збор: Придавка
Ранг: 42047
Кој се однесува на хокеј.
Употреба: Спорт
Примери:
Хокејски клуб.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК