а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

холограм

мн. холограми
Вид збор: Именка, машки род
Ранг: 18036
Тродимензионална слика на предмет направена со помош на ласерски зраци.
Англиски: hologram
Употреба: Физика
Изведенки
холограмски прид.
холограмскиот
Пример: холограмска илузија
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК