а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

хомонимен

хомонимни
Вид збор: Придавка
Кој се однесува на хомоним.
Употреба: Граматика
Примери:
хомонимни зборови
Изведенки
хомонимија ж.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК