а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

хомосексуализам

(едн.) хомосексуализмот
Вид збор: Именка, машки род
Ранг: 48306
Полов нагон кон лица од истиот пол.
Англиски: homosexuality