а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

ценка

ценкаат
Вид збор: Глагол, несвршен
Ранг: 35398
Се договара за цена.
Англиски: haggle
Употреба: Економија , Пејоратив
Примери:
Се ценка за ситни пари.