а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

чантичка

Види и: чанта (ж.)
мн. чантички
Вид збор: Именка, женски род
Ранг: 27414
чанта
Англиски: briefcase
Употреба: Деминутив