а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

чекич

Види и: чекан (м.)
мн. чекичи
Вид збор: Именка, машки род
Ранг: 16188
чекан
Англиски: hammer Турски: çekiç
Употреба: Дијалектен збор
Примери:
срп и чекич