а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

чековен

чековни
Вид збор: Придавка
Ранг: 35184
Оној што се однесува на чек.
Англиски: checking Албански: i çekut
Употреба: Економија
Примери:
Чековна сметка.
Чековна книшка.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК