а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

чепче

Види и: чеп (м.)
мн. чепчиња
Вид збор: Именка, среден род
Ранг: 55310
чеп
Англиски: suppository
Употреба: Деминутив , Медицина
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК