а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

чирче

Види и: чир (м.)
мн. чирчиња
Вид збор: Именка, среден род
Ранг: 43887
чир
Англиски: abscess
Употреба: Деминутив , Медицина
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК